Mýdlo, které nepění, ale jinak dělá zázraky! Ve vaší kuchyni by nemělo chybět

Pokud se ráda svrtáte v kuchyni a vaření je vaším koníčkem, pak zbystřete. Možná jste ještě neslyšeli o speciálním mýdle, které je jako stvořené do kuchyně. Proč?

Mýdlo z nerezové oceli, skvělý pomocník v kuchyni.
Při krájení cibule, šalotky, česneku či ryb zůstává na našich rukou nepříjemný zápach. A přestože slzy z očí po krájení cibule už dávno vyschly, zápach ne a ne zmizet. Při takovém problému klasické mýdlo v koupelně či saponát na nádobí nepomáhá. Můžete zkusit také domácí trik na odstranění zápachu z rukou a tím je mletá káva. Ale lepším řešením je mýdlo z nerezové oceli.

Ne! Mnozí přidávají tuto ingredienci do smaženice, ale je to chyba
A přestože takové pevné mýdlo nepění, při zápachu na rukou dokáže účinně pomoci. A to nejen při otravných paších po cibuli či rybách, ale dokonce i při pachu od benzínu. Navíc, mýdlo je ekologické, protože se nikdy neopotřebuje.

Snažíte se hubnout? Poznejte mini-triky s banány či těstovinami, které oceníte během dne
Jak funguje? Molekuly obsažené v nerezavějící oceli na sebe umí navázat molekuly kyselin obsažených v aromatických potravinách. Touto reakcí se pachy eliminují a vaše ruce nebudou zapáchat a rušit tak vaše čichové buňky několik hodin či dokonce dní po vaření. Zjednodušeně to znamená, že nerezavějící ocel dokáže vázat a tím neutralizovat látky, které způsobují nepříjemný zápach.

V internetových obchodech takové mýdlo seženete již za 4 či 5 eur, ale samozřejmě na trhu jsou i designovější kousky za 15 a více eur.