Brambory z trávy

Máte-li kousek zahrady, určitě v tomto období máte plné ruce práce. Pokud jste však ještě nezkusili, jak chutnají pravé domácí brambůrky, možná právě letos byste to mohli zkusit. Samozřejmě, že ve většině případů si nevypěstujeme brambory na celou sezónu, ale pouze ti, co si k nedělnímu obědu pochutnají na chutných a vlastnoručně vypěstovaných bramborách, pochopí, o čem mluvíme.

Jsou nenáročné a lze je pěstovat různými způsoby. Největší radost z nich však máme, pokud se nám je podaří vypěstovat co nejdříve. Pokud rádi exprimentujete, můžete si zkusit vypěstovat rané brambory s použitím posečené trávy, kterou pravidelně získáváte sečením trávníku. Tato metoda má hned dvě výhody: Bramborům se pod travnatou „peřinkou“ dobře daří, a druhou výhodou je to, že posekanou trávu nemusíme likvidovat, ale opětovně ji využjeme na zahrádce. Základní podmínkou úspěšné výsadby takto pěstovaných zemaků je to, aby místo, na které je posadíme, poskytovalo pro brambory alespoň 10 cm vysokou vrstvu zeminy, nebo si na vyhrazené místo zeminu přímo vysypeme.

„The file includes a excellent clipping path, so it’s easy to work with these professionally retouched high quality image. Need some more Vegetables“

Klasické brambory jsou dnes jednou z nejvíce zaznávaných potravin. Různé trendové diety je již léta kladou mimo zdravou výživu. Určitě jste i vy slyšeli informace, že
Do takto připravené zeminy vysadíme vyklíčenou ranou odrůdu nebo použijeme zakořeněné předklíčené sazenice. Když začnou klíčit ze země, pravidelně je obsypáváme posečenou trávou – maximálně do výšky 20 cm. Aby dobře rostly, jednorázově jim dopřejeme trochu granulovaného hnojiva s obsahem dušíku a draslíku. Zalévat je začneme, až když se na rostlinkách začnou objevovat poupata květů. Přibližně týden po odkvětu můžeme brambory začít vyhrabávat pomocí hrabliček a konzumovat. Vždy však vybereme jen tolik, kolik jich bezprostředně potřebujeme. Příště si zase můžeme vyhrabat čersvé. A ještě jedna přednost takto pěstovaných brambor: Sázíme-li brambory velmi brzy, tráva na záhonu chrání mladé klíčící brambory před pozdními jarními mrazíky.