BEZBOLESTNÍ POHYB V SOULADU S PŘÍRODOU – JAK SI POMOCI?

Bolesti svalů, kloubů a šlach bývají důsledkem přesilení, úrazů, ale také zánětlivých a degenerativních onemocnění. U některých stavů si umíme pomoci sami přípravky z lékárny, při závažnějších stavech se nevyhneme návštěvě lékaře.

Bezbolestný pohyb
Výhody přírodních extraktů

Odedávná příroda poskytuje člověku potravu, ale i léčivé látky rostlinného, ​​minerálního či živočišného původu. V minulosti byly terapeutické postupy založeny na empirických zkušenostech, v dnešní době jsou založeny na vysoce sofistikovaném farmaceutickém výzkumu. Zařazení přírodních extraktů do terapeutických postupů se zakládá na jejich komplexním složení a účinku. To umožňuje používat směs léčivých látek v menších dávkách při zachování jejich účinku a vyhnout se tak závažným nežádoucím účinkům, což je pro pacienta velkou výhodou.

Bezbolestný pohyb
Přírodní přípravky

Přírodní látky, jako např. harpagoft, boswelia, Pacnogenol®, eukalyptus, chilli papričky jsou obsaženy v různých kombinacích. v LENI přípravcích a to ve zdravotnické pomůcce LENI náplasti, v kosmetickém přípravku LENI gel s mírně hřejivým účinkem a ve výživovém doplňku LENI COLLAGENE COMPLEX, které napomáhají snížení zánětu a bolesti, což přispívá postupně ke zlepšení pohybu a funkce kloubů.

Bezbolestný pohyb
Gel a náplasti působí v místě aplikace, s náplastí lze sprchovat, neodlepuje se a může se aplikovat opakovaně na stejné místo podle potřeby.

LENI COLLAGENE COMPLEX perorální prášek doplňuje do organismu kolagen spolu s analgetickou složkou, čímž přispívá ke zlepšení struktury tkání ak úlevě od bolesti.

Rostliny s protizánětlivým a analgetickým účinkem

Rostlinné přípravky mají v současnosti své místo v léčbě degenerativních a zánětlivých onemocnění pohybového systému; mohou omezit zánět a bolest, přispět ke zlepšení kloubní funkce, regenerovat přesilené svalstvo, zpomalit degenerativní proces kloubní chrupavky.

čertův dráp
Jde například. o extrakt z kořene harpagofyta plíživého (tzv. čertů dráp), extrakt z pryskyřice stromu kadidlovníku pilovitého (boswelia), extrakt z kůry borovice přímořské známý pod názvem Pycnogenol. S danými extrakty byly prováděny klinické studie, které potvrdily jejich účinek, který byl podobný jako mají nesteroidní antirevmatika – běžně používané léky při léčbě osteoartrózy, revmatické artritidy kolenních, kyčlí či páteře. Extrakt z květin a natě tužebníka jilmového je známý svým protizánětlivým působením na bázi salicylátů.

Zajímavý účinek má také kapsaicin, látka obsažená v chilli papričkách, která způsobuje lokální prokrvení s pocitem mírného pálení s následným snížením bolesti.

Shot of a senior couple out for a run in the park

Kolagen – důležitý nejen pro pokožku ale také pro klouby

Kolagen je důležitou složkou lidského organizmu, nezbytný je pro stěnu cév, pokožku ale i klouby, chrupavky, šlachy a svaly. Daným tkáním dodává pevnost a odolnost vůči tlaku a tahu. S věkem se jeho tvorba v organismu postupně snižuje, což vede k viditelným vráskám na tváři, ale také k bolestem kloubů a páteře.

Bezbolestný pohyb
vlevo: zdravý kloub
vpravo: degenerativní změny – osteoartritida zdravý kloub
Většinou jde o degenerativní procesy, které souvisí také s degradací kolagenu. Proto je vhodné tuto látku se zvyšujícími léty nebo při problémech pohybového aparátu dodávat ve formě výživových doplňků. Je možné je dostat v různých kombinacích s jinými látkami. Výhodnou kombinací je kolagen s vitamínem C, který napomáhá jeho zabudování a udržení ve tkáních. V případě, že potřebujeme podpořit i protibolestivý účinek, je výhodné tyto látky zkombinovat také s analgetickou složkou – palmitoyetanolamid, známý pod zkratkou PAE. LENI přípravky reprezentují šetrnou a bezpečnou pomoc při problémech pohybového aparátu.

Předchozí článek
Další článek