STYLOVÁ MÓDA DO DEŠTE

Květen s sebou kromě oteplení přináší i spoustu nečekaných změn počasí, ke kterým bezprostředně patří i plno deštivých dnů. A právě proměnlivého počasí si na jaře užijeme nejvíc. Je proto nejvyšší čas, abychom se proti „dubenovému“ počasí dokonale vyzbrojili. A pokud si myslíte že kombinace holínky a pláštěnka, zda pláštěnka musí být nudná, následující řádky vás jistě vyvedou z omylu.

móda do deště
Nepromokavá bunda nejen do přírody

Deštivé počasí nás nemusí zastihnout jen na výletě či dovolené, ale i během běžného pracovního dne. Je proto důležité, aby oblečení, které nás má před deštěm chránit, bylo vhodné i do práce. Toto dnes už není vůbec žádný problém, jelikož módní značky ve svých kolekcích nabízejí opravdu široký výběr funkčního i stylového oblečení do deště. Pokud hledáte něco elegantního, vsaďte na krémové a béžové odstíny, které hravě zkombinujete s elegantnějším pracovním oblečením. Bunda by měla být delšího střihu. Výborné jsou asymetrické modely, které jsou vzadu delší. Kromě bund naleznete v nabídce značek i voděodolné kabáty, které jsou ideální v tom, že vás a váš elegantní pracovní outfit ochrání i před nečekaně silnou bouří.

móda do deště
Barevné pláštěnky pro volný čas

Pokud máte ráda výlety do přírody, potěší vás, že nabídka sportovních nepromokavých bund je toto jaro opravdu velkorysá. Z barev jsou v kurzu výrazné odstíny červené, žlutá, fuchsiová, zelená i modrá. Výhodou barevné nepromokavé bundy je i to, že budete v lese jistě nepřehlédnutelná. Ze střihů jsou do přírody ideální rovné střihy, nebo takové, které si umíte upravit v pase, nebo dolní části. Právě stažení bundy zajistí, že bunda bude i větruvzdorná, což je v případě dlouhých výletů do přírody pozitivní bonus. Na jaře je ideální, pokud je nepromokavá bunda i lehce podšitá, což vás ochrání i před případným nečekaným ochlazením. V létě vám postačí i tenká pláštěnka, kterou si klidně můžete obléct i na krátké triko.

Two young people in romance spend a day in the woods with a pet, dressed in raincoats, to protect themselves from the rain that is common in the autumn days

Dešťová móda: Přitažlivé můžeme být iv dešti! S deštěm obvykle klesá i nálada. Přestože několik dní po sobě prší, nemusíme být ani… Čti dál
Holínky od výmyslu světa

Kromě bundy či kabátu, který před deštěm ochrání vaše tělo, jsou nedílnou součástí módy do deště holínky. Holínky už dnes nejsou nevzhledné boty, které nosíme jen na práci do zahrady, ale je to vysoce módní obuv, za kterou a nemusí stydět žádná módní maniačka. Některé modely jsou dokonce tak přepracované, že je nerozeznáte od kožených holínek. Holínky si můžete vybrat nízké, kotníkové či vysoké. Model by se vám měl dobře obouvat, barevnost a design by měly kopírovat váš styl oblékání. Zkrátka, holínky by měly být takové, že když se objeví nečekaný deštivý den, vy je do svého outfitu bez problémů zařadíte, aniž byste museli dělat větší kompromisy. Vhodné holínky si můžete obout dokonce i do práce či na důležité setkání. V případě elegantních modelů sáhněte po klasických barvách, pro volný čas si klidně můžete dovolit i výraznější barvy a vzory.