Jak se řeší kotvení pro párty stan?

Kotvení párty stanu je stejně důležité jako samotné materiálové provedení konkrétního výrobku. Co všechno byste měli zohlednit?

Do jakého povrchu můžeme kotvit stan

Špatně ukotvený stan neznamená pouze to, že bude vyhlížet nevzhledně, případně vám poněkud pomačká zákusky. Zhroucení stanu představuje reálné nebezpečí, které hrozí poškozením majetku, případně úrazy osob. V krajním případě může být zranění kohokoli z přítomných dokonce fatálního charakteru.

Nejprve je nutné se rozhodnout, kde stan ukotvíme. Nejvhodnějším povrchem je tráva. Jejím úskalím je to, že se zejména při formálních událostech mohou dámy bořit do povrchu vysokými podpatky a nepříliš příjemné je i brouzdání trávou mokrou.

Výše popsaný nedostatek ale lze řešit instalací podlahy, která zajistí povrch pevný a dostatečně stabilní. Poměrně často se párty stany staví také na dlažbě či asfaltu. Naopak zcela nevhodné je kotvení do písku či jiného přespříliš měkkého podloží.

Konstrukce se kotví pomocí otvorů, které jsou umístěny v patách noh. Patky by v případě kvalitního provedení vašeho stanu měly být kovové. Do měkčího povrchu se jednoduše zatluče 60 cm dlouhý hřeb, ovšem do asfaltu či betonu bude třeba vyvrtat díry pro hmoždinky a dlouhé vruty.

Jak ukotvit párty stan

Dlažbu je možno v případě, že to bude nezbytné, v požadovaném úseku rozebrat, čímž lze zabránit jejímu poničení. Pokud si navíc objednáte stan s rámovou podlahou, kotví se do této podlahy a bez nutnosti výše uvedeného vrtání.

Standardně se používají nůžkové stany. Ty jsou samonosné. Nemají tedy žádná kotvící lana a zabírají proto prostor pouze o rozloze odpovídající vlastnímu půdorysu. Vnitřní prostor rovněž není narušen žádnými podpěrami či sloupky, proto se dá celý bez problémů využít pro jakýkoliv účel.

Pořídit si tak můžete profi párty stan v rozměru 6 x 4 m, který se hodí i na firemní eventy. Navíc může totiž být opatřen i potiskem. Potřebujete-li zastřešení na akci většího rozsahu, jako je třeba hudební festival, zvolte párty stan 4 x 8 m. Nůžkový párty stan 6 x 3 m se hodí také pro soukromé oslavy.